Ford Mustang su vienu veikiančiu cilindu arba Getnord Thor apžvalga

Man reikėjo telefono, kuris atitiktų du reikalavimus: dirbtų su dviem sim kortelėmis ir juo būtų galima kalti vinis. Vinių kalti nesiruošiau, tačiau nenorėjau, kad tai būtų įrenginys, kuriuo reikia rūpintis. Pasirinkimas nėra didelis: Caterpilar ir Getnord. Samsung’o Xcover’iais esu nusivylęs (išskyrus patį pirmąjį modelį), todėl jie buvo atmesti iš karto. Iš pradžių maniau, kad pirksiu CAT modelį, tačiau palaikęs rankosę vis dėl to nusprendžiau, kad mano pasirinkimas bus Getnord. Aparatas labiau lipo prie rankos, turėjo didesnį ekraną ir jo korpusas nėra lygus. Telefono pagrindinė funkcija būti darbiniu arkliuku, kad ir kur bebūčiau: darbe, namuose, lietui lyjant ar plaukiant baidarėmis. Antroji funkcija – būti išmaniuoju telefonu, kuris teikia visas tokiam telefonui priklausančias privilegijas. Gamintojas apibūdina savo produktą kaip aplinkos poveikiui atsparų planšetės pakaitalą. Realybė ne visai tokia.

 

Pirmas įspūdis

Telefono išvaizda atrodo labai tinkama tokio tipo aparatui. Geltona spalva man nelabai patinka, bet tebūnie. Visos skylės užsidengia patikimai, na gal kiek dvejonių kelia antenos lizdas, bet neturiu realaus pagrindo abejoti jo patikimumu. Norint atidaryti USB dangtelį prireikė kartu su telefonu pateikiamo atsuktuvo. Galinis dangtelis priveržiamas varžtais ir esu tikras, kad pro jį vidun niekas nepateks. Gamintojas iš karto ekraną uždengia dviejų sluoksnių apsaugine plėvele. Ačiū už tai, bet mane labiau sužavėtų grūdintas stiklas. Mygtukui paspausti reikia nemažai jėgos, tačiau net su pirštinėmis juos spaudyti galima – išbandžiau praktiškai.

Telefone sukasi Android 4.4.2 sistema. Programinė įranga… Gal pradėsiu kiek aptakiau. Nežinau ar teko matyti Lietuvos Draudimo reklamą apie plikus draudimo pasiūlymus. Jei nematėte rekomenduoju pažiūrėti. Telefoną jūs gaunate plikesnį nei plikis reklamos pradžioje. Jei pasakyčiau, kad gaunate tik operacinę sistemą, nedaug tesumeluočiau. Įpratote su Androidu gauti žemėlapius, google diską, gal dar kokį youtube? Get nord nepripažįsta tokios nepagrįstos prabangos. Viską reikės atsisiųsti. Tai lyg ir ne problema. Štai čia iš po žemių išlenda pirmasis pakastas šuo.

Taigi, broliai kurmiai paskaičiuokime. Perkame telefoną su 8GB atminties, į jį kyštelime 16GB kortelę. Kiek turime atminties? Teisingai, 1GB. Tikrai nesuklydau rašydamas: vieną gigabaitą. Jei norite visiškai tiksliai, tai 0,98GB. Telefono atmintis mistiškai suskirstyta į „Internal storage” 0,98GB ir „Phone storage” 5,28 dydžio skirsnius. Žinoma, kai kurias programas galima permesti iš internal į phone, bet ar reikia aiškinti kaip greitai užsikiša tas vienišas gigabaitas? Galima laisvai kaitalioti numatytąją rašymo vietą, bet programinė įranga piktybiškai instaliuojama ten, kur tos vietos nėra. Labai tikiuosi, kad kažkur pražiopsojau varną ir ją uždėjęs galėsiu normaliai naudotis telefonu

Jei turite išmanųjį telefoną, pažiūrėkite kiek vietos užima Jūsų turima programinė įranga. Manau, daugeliu atvejų tai bus daugiau nei 1GB.

Navigacija

Turėdamas telefoną, kuris skirtas darbui ir aktyvioms pramogoms tikriausiai nori naudotis ir navigacija. Parsisiunti kad ir Google ženėlapius, nurodai, kad važiuosi į darbą ir supranti, kad esi Kaune. Jau seniai turėjau tokį įtarimą, kad gyvenu šiame mieste, tačiau norėjau kiek tikslesnių duomenų. Telefonas užtruko labai ilgai kol nustatė mano buvimo vietą. Net žinant, kad tai šaltas startas įrenginys užtruko smarkiai per ilgai. Gerą pusvalandį pavaikščiojus panemunės šile telefonas užtikrintai parodė, kad esu Nemuno viduryje. Palyginimui LG G3 nurodė pakankamai tikslią vietą. Gerokai vėliau važiuojant į darbą Toras bandė mane įkišti į kiekvieną šoninę gatvelę, kurią pravažiuodavau ir galiausiai nusprendė, kad sustojau už pusės kilometro nuo darbo. Šalia laikytas LG G3 visą kelią rodė tiksliai.

Papildymas. Išbandžiau GPS įvairesnėmis aplinkybėmis. Startavus ant Akropolio stogo telefonas sugaudė nemažą kiekį palydovų ir tiksliai parodė buvimo vietą. Lyginant vienas prie vieno atrodo, kad bet kokiomis sąlygomis LG G3 dvigubai lenkia Getnord Thor. Jei pirmasis mato 20 palydovų, antrasis regės tik 10. Jei pirmasis fiksuos poziciją pagal 8 palydovus, atrasis – keturis. Kai telefonas pagauna palydovus pozicionavimui priekaištų lyg ir neturiu. Na, bet grįžkime prie kelionės nuo Akropolio stogo. Tikslas – Soboras. Viskas tvarkoje – pozicija sekama gerai. Čia aš apie LG. Getnord pametinėja palydovus siauresnėje gatvėje, jei praeini po medžiais. Laisvės alėja jam priminė požemius ir jis kategoriškai atsisakė matyti palydovus iki pat Soboro. Ten išvydęs milžinišką nuogą vyrą tiek apsidžiaugė, kad vėl susigaudė reikiamą kiekį palydovų. Automobilyje telefonas vikriai pameta visus palydovus ir jei norite naudotis navigacija, telefoną reikia kišti lauk pro langelį. Beje, tai padeda ne visada. Jausmas toks, kad visi imtuvai išskyrus GSM sudėti žiauriai nesėkmingoje vietoje arba sudėti labai nejautrūs. Telefonas silpnokai gaudo tiek bluetooth įrenginius, tiek wifi tinklą.

Ekrano atvaizdai fotografuoti praktiškai tuo pačiu metu, pirmasis startuojantis telefonas visada Getnord Thor. Bandyta su programa GPS Test.

Get nord:

LG G3

Specifinės savybės

Bene įdomiausia telefono funkcija – PMR radijo stotis. Nesusidūrusiems su tuokiu dalyku paaiškinu, kad tai nešiojama radijo stotelė dirbanti belicencijiniu dažniu. Tai tikrai nebuvo pagrindinis pasirinkimo kriterijus, tačiau kartais man toks įrenginys iš tiesų praverstų. Įdomu, kad tiek instrukcijoje, tiek interneto šaltiniuose kanalų dažnis nurodomas penkių reikšminių skaičių po kalblelio tikslumu. Deja, stotelėje nurodyti galima tik keturis. Nesu tikras ar įrenginys iš tiesų yra suderinamas su reikiamais dažniais. Šią funkciją planuoju bandyti po kelių dienų, tuomet paaiškės ir rezultatai. Funkcija taip ir liko neišbandyta, nes buvo pradėti tvarkyti telefono grąžinimo reikalai.

Tikrai mane nustebinusi telefono funkcija – lazeris. Įsivaizduokite, kad nukrentate nuo uolos, kone visi kaulai sulaužyti, vos bejudančia ranka išsitraukiate telefoną ir lazeriu blizginate į praskrendančius lėktuvus, nes žinutės su savo koordinatėmis išsiųsti negalite – gps juk neveikia. Atleiskite už sarkazmą, bet tikrai manau, kad šimtą kartų naudingiau būtų įrengti atskirą prožektoriaus LED. Ir man pritars kiekvienas, kam teko šviestis prožektorių ar telefoną įsikandus į dantis arba skruostu prispaudus prie peties. Situacija ne dažna, tačiau pasitaikanti. Ypač jei telefonas skirtas ekstremalams ar dirbantiems žmonėms. Netgi mažesniame modelyje esantis SOS klavišas man atrodo smarkiai naudingesnis. Galbūt juo pasinaudosi vieną kartą per gyvenimą, bet galbūt būtent dėl jo liksi gyvas. Pats lazeris šviečia ir tiek. Vertinant vizualiai, taško stiprumas nesiskiria nuo lazerinių raktų pakabukų. Patalpose jis matomas normaliai, tačiau saulės šviesoje išnyksta greitai.

Mygtukai

Norėčiau leptelėti kelis žodelius apie valdymą. Telefonas turi standartinį mygtukų komplektą ir kelis papildomus. Įjungimo mygtukas ir garso reguliavimo tikriausiai yra tylus visų gamintojų standartas. Įdomesni mygtukai yra fotoaparato įjungimo, prožektoriaus, lazerio, PTT (radijo stoties siuntimo) ir reset. Pradėsiu nuo paskutinio, nes jis tikrai nudžiugino. Tikriausiai kiekvienam išmaniojo telefono savininkui teko išiminėti akumuliatorių, kad atgaivinti užstrigusį telefoną. Regis minėjau, kad šio telefono dangtelis prisukamas dviem varžtais? Reset mygtukas įrengtas giliau korpuse, norint jį paspausti nereikės jokių papildomų priemonių, tačiau atsitiktinai paspausti nemanau, kad sugebėsite.  Atskirai norėčiau paminėti fotoaparato mygtuką. Kiek bandžiau fotografuoti naudodamas jį vis sujudindavau ranką. Būtent jis galėjo būti minkštesnis už kitus mygtukus. Visi mygtukai turi vieną didelį trūkumą – jie funkcionuoja tik tuomet, kai telefono ekranas atrakintas. Nori prožektoriaus? Pirmiausiai turi paspausti įjungimo mygtuką, tuomet atrakinti ekraną (kuriam uždėtas rimtas kodas) ir tik tuomet prožektorius įsijungs. Ekranas liks aktyvus ir erzina ne tai, kad galima netyčia paspausti išjungimo mygtuką, o tai, kad veikia pats didžiausias energijos vartotojas. Lazerio taip pat nepavyks įjungti, jei telefonas užrakintas, taigi sulaužytas kur nors gulėsite galite ir nespėti lazeriuku pablizginti praskrendančio lektuvo pilotui į akis. Atsižvelgus į tai, kaip sunkiai pasispaudžia mygtukai tikrai buvo galima padaryti, kad bent prožektorius įsijungtų be telefono atrakinimo.

Ryšiai

Toliau reikėtų tarti kelis žodžius apie ryšius. Kaip jau minėjau, bevielis tinklas ir bluetooth ryšys veikia silpnokai. Laisvų rankų įrangą telefonas pameta buto ribose. Su LG galiu ir šiek tiek nusileisti laiptais. Bevielis internetas gaudomas buto ribose ir šiek tiek už jo ribų, kai su LG prie tinklo prisijungiu sėdėdamas automobilyje po langais. Vis dėl to Getnord smarkiai laimi GSM ryšio stiprume. Ten kur suprastėja ryšio sąlygos jis rodo  stipresnį signalą nei LG. Tiek su vienu, tiek su kitu telefonu be problemų susisiekdavau su pašnekovais, todėl sunkoka vertinti realų skirtumą. Tikriausiai reikės atlikti eksperimentą kur nors miškuose ar kokiame bunkeryje.

Jei telefoną laikau taip, kaip reikia, pašnekovai mane girdi gerai ir aiškiai. Vis dėl to, jei telefoną prie ausies prispaudžiu petimi dažnai išgirstu žodžius „Pakartok, kažkaip sunkiai girdėjosi”. Ne visada, bet dažnai. Pašnekovus visada girdžiu aiškiai, dar neteko būti aplinkoje, kurioje telefono garsumo neužtektų.

Ekranas

Telefono ekranas normalus. Nesivaikau pikselių ar super kokybės, todėl jei galiu normaliai naudotis ekranu, jis man yra normalus. Atskirų pikselių nesimato, spalvos gražios. Kaip ir daugelis išmaniųjų telefonų, sunkokai skaitomas esant stiprioje saulėje. Į apšviestumo pasikeitimus reaguoja, tik kaip ir visi kiti mano naudoti išmanieji telefonai, jis linkęs kiek pritemdyti ekraną. Kad man būtų patogu norėtųsi kiek ryškesnio pašvietimo. Tačiau lygiai tą patį galiu pasakyti ir apie LG, kurį jau ne kartą čia minėjau. Pats ekranas atrodo įleistas giliai į korpusą. Jei paprasti išmanieji vaizdą piešia vos ne ant paviršiaus, tai Thor turi akivaizdų pagilinimą.

Straipsnio pradžioje minėjau apsauginę plėvelę. Visi mano išmanieji telefonai išskyrus LG (jam uždėtas grūdintas stiklas), turėjo ar vis dar turi apsauginę plėvelę. Ji braižosi ir tai nieko nestebina. Vis dėl to kai pabraižymai pradeda matytis dešimtą naudojimo dieną akivaizdžiai nusivili. Telefonas nešiotas kelnių kišenėje, kuprinėje, aštrių daiktų prie jo nebuvo.

Ekranas į prisilietimus reaguoja tinkamai. Su plonomis pirštinėmis dirbsite be problemų – išbandžiau praktiškai. Storas darbines ar žiemines pirštines galite pamiršti – ekranas į prisilietimus visiškai nereaguos. Negaliu neprisiminti tos smulkmenėlės, kad net prožektorius neveikia su užrakintu ekranu.

Akumuliatorius ir krovimas

Tokiam telefonui reikalingas ilgai laikantis akumuliatorius. Dar sunku vertinti, nes jį įkrauti teko tik porą kartų ir jam tenka didesnis krūvis kaip naujam žaisliukui. Nuojauta sako, kad jis turėtų ištempti apie porą parų. Atsižvelgus į tai, jog jis turi dvi sim korteles, didelį ekraną, tai lyg ir neblogai. LG G3 atlaiko apie dieną normalaus naudojimo, dvi jei telefonu praktiškai nesinaudoju. Abu juos baigiau krauti ryte ir LG dabar rodo 58% įkrovą, o Getnord – 62%. Pirmasis šiandien dirbo mažai, o štai antrąjį smaugiau kaip reikiant – nuolatinis gps testavimas, bandymai fotografuoti, nemažai skambučių. Po kelių dienų manau jau žinosiu realias telefono galimybes.

Papildymas. Telefonas dirba tikrai ilgai. Niekada nesismulkinu su tokių funkcijų kaip bevielio tinklo ar bluetooth išjunginėjimas. Pripažinsiu, kad pastarosiomis dienomis telefonas matė mažiau veiksmo, tačiau jam tai netrukdo ketvirtą dieną dar būti gyvam. Per tą laiką panašiai naudotą LG jau kroviau.

Telefonas naudoja netipinę microUSB jungtį. Visi gabaritai identiški išskyrus kištuko ilgį – jis didesnis. Taigi, jei neturėsite originalaus kabelio, telefono negalėsite pakrauti. Tinkamą laidą rasti parduotuvėse įmanoma, bet nesitikėkite, kad rasite pirmoje pasitaikiusioje. Kritiniu atveju, galėsite bandyti apipjaustyti standartinės jungties plastmases ir tikėtis, kad tai veiks (straipsnio autorius nerekomenduoja užsiimti tokiais eksperimentais). Įdomu tai, kad jau ne vienas gamintojas siūlo bevielį telefono krovimą ir jei kitiems egzemplioriams man tai atrodo kaip nenaudinga funkcija, būtent neužmušamam Thor ji praverstų. Nereikia atidarinėti dangtelių, taip smarkiai prailginant jų tarnavimo laiką. Jei vis tiek reikalingas specifinis laidas, tai kodėl nepadarius bevielio krovimo stotelės? Na, nebūtinai kaipstandartinės komplektacijos, kad būtų galima nusipirkti kaip papildomą įrenginį.

Fotoaparatas

Fotoaparatas daro pakankamai gražias nuotraukas. Palyginimui įdedu tų pačių vietų nuotraukas darytas su LG G3 ir Getnord Thor.  Iš įdomesnių funkcijų galima paminėti time lapse funkciją, kuri galima pasirinkti kameros nustatymuose. Atsižvelgus į talpų akumuliatorių, šis telefonas gali susukti visai gražius time lapse filmukus.

LG G3 nuotraukos

 

Getnord Thor nuotraukos

Norėčiau atkreipti dėmesį į paskutinę Getnord Thor nuotrauką. Tai HDR nuotrauka daryta saulėtą dieną. Jei norite HDR nuotraukos, jums reikės gerokai palaukti kol telefonas prifotografuos reikiamą nuotraukų kiekį. Buvau tikras, kad procesas jau pasibaigęs, tačiau paaiškėjo, kad ne.

Našumas

Getnord Thor našumo užtenka užduotims su kuriomis jis gali susidurti. Kol gulėsite sulaužytas kur nors uolos papėdėje galėsite ir pažiūrėti filmą, ir pažaisti žaidimą. Tiek valdymas ekranu, tiek padėties jutikliu veikė gerai: bandyta „Contract Killer Zombies Origins” ir „Trafic racer”. CKZ: Origins kartais stabtelėdavo įvykdžius užduotį. Na, tarkime iššaudei zombius, stabt, keliauk į monorail station. Nežinau ar tie stabtelėjimai susiję su pačio telefono našumu ar su pačios programos veikimu. Stabtelėjimai buvo reti ir tik tuomet, kai keičiasi užduotis. Pačio veiksmo metu jokio lag’o nesijautė. Žiūrint kaip į viskam atsparią žaidimų konsolę koją kiša mano jau anksčiau minėta gigabaitų matematika: jei žaidžiate daug žaidimų jūs nesugebėsite jų susiinstaliuoti dėl vietos stokos, nors dar turite laisvus ~10GB vietos.

Getnord Thor

Screenshot_2015-08-18-15-42-20 Screenshot_2015-08-18-18-37-32

Atstovo (gamintojo?) pozicija

Straipsnio rašymo metu susirašinėjau su Getnord atstovais Lietuvoje. Susirašinėjimo išklotinę pateikiu tik pašalinęs el.pašto adresus ir savo pavardę – aš ją žinau, gamintojo atstovas ją žino, įrangos pardavėjas ją žino, o visiems kitiems nereikia. Komentarai – raudona spalva.

—–Original Message—–
From: Getnord Phones
Sent: 14 August 2015 11:39
To:
Subject: Getnord Rugged Waterproof Mobile Devices: Thor atmintis, GPS, PMR

Tai yra informacinis laiškas iš http://www.getnord.com/ nuo:
Eduardas

Sveiki,

Prieš porą dienų nusipirkau Getnord Thor telefoną ir susidūriau su keliomis problemomis.
Telefono atmintis padalinta į dvi dalis ~1gb ir ~5gb. Programos automatiškai instaliuojamos į vieno gigabaito skirsnį, kuris užsipildo labai greitai. Dalį programų galima perkelti į didesnį skirsnį, tačiau dalis duomenų lieka mažesniajame. Susiinstaliavau tikrai nedaug programų, o dabar man prieinama apie 100mb vietos. Numatytojo įrašymo disko pakeitimas iš „Telefono atmintis” į „SD kortelė” nieko nekeičia. Ar taip turi būti ar tai kažkokia programinės įrangos klaida?
GPS tik porą kartų fiksavo poziciją pagal palydovus. Kitais atvejais vieta nurodoma tik vadovaujantis ne gps informacija. Bandžiau su Google Maps, GPS logger, GPS test programomis. Greta esantys telefonai su tomis pačiomis programomis vietą nurodydavo greitai ir patikimai.
Šios dvi problemos išsprendžiamos kaip nors paprastai ar man reikia kreiptis į garantinio aptarnavimo centrą? Jei tai garantiniai gedimai ar yra galimybė keisti telefoną nauju, nes ką tik pirktas ir tinkamai neveikiantis telefonas itin didelio pasitikėjimo nekelia.
PMR radijo stotelės dar nebandžiau, tačiau kilo klausimas dėl dažnių. Tiek instrukcijoje, tiek ir kituose šaltiniuose nurodomi dažniai su penkiais skaitmenimis po kablelio, tarkime, pirmasis kanalas: 446.00625. Programos nustatymuose galima nurodyti tik keturis skaitmenis po kablelio, o Jūsų puslapyje nurodomi dažniai su trimis skaičiais po kablelio. Kaip tinkamai nustatyti stotelę ir ar ji tikrai veiks su kitomis PMR stotelėmis?
Iš anksto dėkui už atsakymus.

Pagarbiai,
Eduardas

Atsakymas atėjo greitai, pripažinsiu, reakcijos laikas nudžiugino: 6 minutės.

2015 rugp. 14 11:45 „Gytis Mikalauskas”  rašė:

Sveiki,

Iš kurio pardavėjo pirkote šį telefoną?

Pagarbiai / Best regards

Gytis Mikalauskas
Direktorius / Director
Mob. +370 612 32515

UAB „Advansis Baltic“
Vilkpėdės str. 22, LT-03151 Vilnius, Lithuania
www.advansis.lt

2015 rugp. 14 11:50 „Eduardas” rašė:

Sveiki,

Pirkau iš Tele2 su abonementine sutartimi.

Pagarbiai,
Eduardas

Antrojo atsakymo reikėjo laukti nei daug, nei mažai – keturias dienas. Ir sulaukiau tik po to, kai pats pasidomėjau ar kas nors vyksta.

From: Eduardas
Sent: 18 August 2015 11:13
To: Gytis Mikalauskas
Subject: RE: Getnord Rugged Waterproof Mobile Devices: Thor atmintis, GPS, PMR

Sveiki,

Ar man dar laukti atsakymų į klausimus?

Pagarbiai,
Eduardas

From: Gytis Mikalauskas
Sent: 18 August 2015 12:44
To: ‘Eduardas Žemeckis’
Subject: RE: Getnord Rugged Waterproof Mobile Devices: Thor atmintis, GPS, PMR

Sveiki,

Jūsų laišką išvertėme ir nusiuntėme gamintojui. Dar negavome atsakymo.

GPS nematymas yra garantinis gedimas, atminties nematymas yra tvarkomas dalykas, bet dar turime išsiaiškinti kaip tai daroma. PMR nustatymai daromi su pirmais 4 skaičiais po kablelio, paskutinius skaitmenis pasigauna automatiškai derinant su kitomis PMR stotelėmis.

Pagarbiai / Best regards

Gytis Mikalauskas

Direktorius / Director

Mob. +370 612 32515

UAB „Advansis Baltic“

Vilkpėdės str. 22, LT-03151 Vilnius, Lithuania

www.advansis.lt

Antrasis tą pačią dieną atėjęs atsakymas jau nebedžiugino visai.

2015 m. rugpjūčio 18 d. 15:33, Gytis Mikalauskas <gytis@advansis.lt> rašė:

„Telefono atmintis padalinta į dvi dalis ~1gb ir ~5gb. Programos automatiškai instaliuojamos į vieno gigabaito skirsnį, kuris užsipildo labai greitai. Dalį programų galima perkelti į didesnį skirsnį, tačiau dalis duomenų lieka mažesniajame. Susiinstaliavau tikrai nedaug programų, o dabar man prieinama apie 100mb vietos. Numatytojo įrašymo disko pakeitimas iš „Telefono atmintis” į „SD kortelė” nieko nekeičia. Ar taip turi būti?“  – išbandėme skirtingas SD korteles, atsiuntėme nemažai programėlių, bet panašu į tai, kad šio soft‘o (Android Kitkat 4.4.2) telefonai, automatiškai viską atsisiunčia ir instaliuoja į 1Gb dalį, o didesnioji dalis 5Gb ir SD kortelė skirtos kaip failų saugojimui ir informacijos pernešimui pvz. į kompiuterį. Tai nėra programinė klaida, bet tikrai nepatogiai ne MŪSŲ sukurtas soft‘as, nors programėlių iš tiesų atsisiuntėme nemažai kol užsipildė 1Gb atmintis.

Pagarbiai / Best regards
Gytis Mikalauskas

Direktorius / Director
Mob. +370 612 32515
UAB „Advansis Baltic“
Vilkpėdės str. 22, LT-03151 Vilnius, Lithuania
www.advansis.lt

Na, gerai, gal mes skirtingai įsivaizduojame tą nemažai. Susidėjau Chrome, Firefox (taip, man reikia jų abiejų), Teamviewer, Anysoftkeyboard, External keyboard helper pro, Automatic Call Recorder, Google dokumentai, Google skaičiuoklė, Google žemėlapiai, Skype, Cool reader, Smart Audiobook player, Plague inc, Trafic racer, CKZ Origins. Kiek pamenu telefonas šioje vietoje pasakė, kad jam jau per daug. Gamintojas sako „Su sujungtu išmaniojo telefono ir planšetės funkcionalumu, Getnord Thor yra atsparus mobilusis telefonas, kurį galima panardinti į vandenį ir kuris turi didelį penkių colių ekraną.” Nepykit, bet senukas Samsung Galaxy s2 perspjauna šitą įrenginį. Na, taip, ekranas mažesnis, bet jo atminties taip ir nesugebėjau užkimšti.

From: Eduardas
Sent: 18 August 2015 20:47
To: Gytis Mikalauskas
Subject: Re: Getnord Rugged Waterproof Mobile Devices: Thor atmintis, GPS, PMR

Sveiki,

Ar yra galimybė apeiti OS apribojimus? Arba kaip nors padidinti Internal Sotarge? Manau, kad 2GB iš esmės pakeistų situaciją. Ar numatomas OS atnaujinimas ar downgrade? Pripažinsiu, kad su Android 4.4.2 neteko dirbti, tačiau 4.1.1, 4.3 ir 5.0 šios problemos tikrai neturi. Viskas rašoma į vieną bendrą skirsnį. Dabar telefonas primena Ford Mustang su V8 varikliu, kuriam veikia tik vienas cilindras.

Programų telpa mažai, net jei visas programas perkeliu į Telefono atmintį. Vien bazinis Google paketas (žemėlapiai, dokumentai, skaičiuoklė, diskas, vertėjas, chrome) suvalgo nemažai vietos. Faktiškai vartotojas apribojamas tokiomis programomis, kurios kituose telefonuose sudaro bazinį paketą. Nenorėtumėte/negalėtumėte gamykliškai įdiegti pavyzdžiui Link2SD ar kokią kitą programą sprendžiančią šią problemą?

Pagarbiai,

Eduardas

Atsakymas neguodžiantis.

2015 m. rugpjūčio 19 d. 10:30, Gytis Mikalauskas  rašė:

Sveiki,

Esame šio produkto atstovai, todėl negalime daryti gamykliškų pakeitimų, tačiau gamintojui galėsime perduoti Jūsų pastebėjimus. Artimiausiu metu modeliui “Thor” neplanuojami OS pakeitimai/atnaujinimai.

Kitas mūsų modelis “Getnord Onyx” bus su Android 4.4.4 ir jau bus sutvarkyta viskas į bendrą – 7 Gb atmintį.

Pagarbiai / Best regards
Gytis Mikalauskas
Direktorius / Director
Mob. +370 612 32515
UAB „Advansis Baltic“
Vilkpėdės str. 22, LT-03151 Vilnius, Lithuania
www.advansis.lt

Po šio laiško nebežinojau ką sakyti. Nuskambėjo kaip siūlymas turimą telefoną mesti šiukšliadėžėn ir laukti paslaptingojo Onyx, kuris turėtų veikti taip, kaip priklauso išmaniajam telefonui. Žinoma, jei jame nebus kokio įdomaus sprendimo su kita funkcija.

Nuosprendis

Dar buvau pakankamai atkaklus ir pagooglinau galimų sprendimo būdų. Vis dėl to supratau, kad nebeverta gaišti laiko ir pradėjau judinti telefono grąžinimo reikalus. Dabar laukiu atsakymo iš Tele2 ar jie sutiks priimti atgal telefoną ir pakeisti jį kokiu kitu egzemplioriumi. Vis dar dairausi aplinkai atsparaus telefono, todėl akys krypsta į CAT S50. Jis turi tą pačią Android 4.4.2 operacinę sistemą, tačiau kažkodėl nėra to keistojo 1GB skirsnio. Šiandien specialiai pasižiūrėjau viename salone. Žinoma, šis telefonas turi vieną trūkumą – vieną sim kortelę. Žinoma, yra mažesnis egzempliorius, tačiau jo mažesnis ekranas.

Ar dar kada nors pirkčiau Getnord telefoną? Gal. Kada nors. Kai įsitikinsiu, kad jie gamina padorius telefonus ir užsiima realiu parduodamos įrangos palaikymu. Dabar tai neišbaigtas produktas, kurį bandoma prastumti kaip gerą. Iš esmės, kad telefonas būtų konkurencingu tereikia vieno dalyko – realios gamintojo specifikacijose nurodomos atminties. Tuomet šio straipsnio pabigoje nerašyčiau apie grąžinimus, o tikrai rekomenduočiau.

Sąmokslo teorija

Tai yra tik teorija. Ją patvirtinti ar paneigti galėtų tik gamintojas arba koks rimtesnis elektronikos specialistas išskrodęs telefoną. Nesu nei vienas nei kitas, tačiau suvokdamas bendruosius OS veikimo principus ir lygindamas su kitais įrenginiais spėju, kad telefono skirsniai „Internal storage” ir „Phone storage” yra atskiri ne programiškai, o fiziškai. Androidas visus fizinius skirsnius užvadina sdcard, sdcard0, sdcard1 ir t.t., kur sdcard yra vidinė telefono atmintis. Turėjau ir vis dar turiu Asus Padfone, į kurį dedasi tiek microSD, tiek ir paprasta SD kortelė. Būtent šis įrenginys pakišo idėją apie atskiras atmintis. Kodėl gamintojas taip padarė? Nežinau. Galiu tik toliau spėlioti. Na, tarkime, pirmasis skirsnis pagamintas iš kažkokios brangesnės, bet greičiau veikiančios atminties. Tarkime, ji yra 2GB dydžio, o Androidas suvalgo 1,2 gigabaito. Kitas skirsnis – kažkokia kita pigesnė atmintis. Vienintelis dalykas, kuris man neduoda ramybės – keistas antrojo skirsnio dydis: 5,28 GB. Kaip ir naujojo Onyx atmintis – 7GB.

Grand finalas

Po atkaklaus bendravimo su Tele2, užtrukusio regis apie pusantro mėnesio pagaliau gavau leidimą pasikeisti telefoną į kitą modelį. Bendravimas priminė pačias geriausias valdiškų įstaigų tradicijas: mes apie jūsų problemą pranešėm mistinei Monikai, bet ji šiuo metu atostogauja, o jos niekas negali pavaduoti, todėl problemą spręsime, kai ji sugrįš po nenustatyto laiko. Kol pats nenueidavau iki salono, tol jokios informacijos negaudavau: pas mus buvo atvykęs Getnord atstovas, norėdamas įsigilinti į jūsų problemą, bet kažkodėl apie tai jums nepranešėme. Gavus atstovo telefono numerį ir juo paskambinus problema beveik išsisprendė kone iš karto. Jis problemą pripažino, patvirtino, kad esu teisus, pasakė, jog jie sutinka priimti telefoną. Tuomet vėl įsisuko Tele2 mechanizmas ir ilgai netrukus, gal po poros savaičių gavau leidimą pakeisti įrangą. Nuotykiai šioje vietoje nesibaigė, bet apie juos Cat S50 apžvalgoje, kurią turėčiau paruošti iki gruodžio pradžios.

21 komentaras apie “Ford Mustang su vienu veikiančiu cilindu arba Getnord Thor apžvalga

 1. Ačiū už apžvalgą .Susidariau įspūdį ,kad kažkas vis dėlto ne taip 🙂 .Jums jie rašo apie kažkokius mistinius gamintojus ,Jums atrašo – citata: ” Tai nėra programinė klaida, bet tikrai nepatogiai ne MŪSŲ sukurtas soft‘as,” ,o savo FB paskyroje atsakinėja štai taip
  „Getnord Lietuva Sveiki, Getnord kompanija pasaulyje viekia jau 3 metus. Tai lietuviškas prekės ženklas, kompanijos visi padaliniai taip pat yra Lietuvoje. Įranga gaminama Kinijoje, komplektuojami, PROGRAMUOJAMI Lietuvoje, o užsienyje parduodama kaip Getnord brandas.”

  • Dėkui už komentarą.:) Apmaudu, kad šiaip tikrai padoriai sulipdytas telefonas turi vieną esminę problema. Tikiuosi, kad įmonė po metų ar dviejų pradės gaminti padorią įrangą – visada esu linkęs palaikyti vietinius projektus. Vis dėl to produkto kaina turi atitikti kokybę, ko šiuo metu dar nėra.
   Nežinau kokią programinę įrangą kuria gamintojas, bet telefone jos neaptikau. Vietomis net Androido meniu punktai nelietuviški, tarkime renkantis balso ir vaizdo skambučių garsus meniu punktų aprašymas yra smarkiai nelietuviškas. Manau, kad lyg ir ispaniškai aprašyti. Tokią pačią situaciją mačiau dar keliose vietose. Pagal kontekstą supranti kas ir kaip, tačiau to vis dėl to neturėtų būti.

 2. Tai ačiū Jums ,padėjote apsispręsti. Aš sužinojęs, kad tai vietinė lietuviška įmonė kaip tik ,kaip ir Jūs, buvau susiruošęs įsigyti 🙂 ,todėl ir ieškojau nepriklausomos informacijos .Taip suradau Jūsų aprašymą ,kuris padėjo apsispręsti ,kad dabar vis dėlto telefonas bus kitų gamintojų ,na o iš lietuvaičių lauksime tobulinimų 🙂

  • Liūdniausia, kai bandydamas naują produktą turi rašyti neigiamą apžvalgą.
   Ir koks sprendimas? CAT? Xcover? Kažkas tiesiai iš Kinijos?

  • Na, turėjote galimybę gaminį per 14 dienų grąžinti pardavėjui. Žinoma, procedūros būtų užtrukę apie pusantro mėnesio.

 3. Ačiu už išsamią informaciją , kaip tik ieškau atsparaus tel, bet iš kart jaučiau pagal vsus aprašymus ,kad produktas neišdirbtas iki galo ,ir yra tik su standartiniu Android,o daugiau ? kaina lyg ir padori. O Cato 50 atsiliepimai dar baisesni , subira i gabalus iš 80cm 🙂 .gal žinot rinkoje kanors realaus atsparaus , ar tik HUMERI? bet jo Lietuvoj nėr.Gal patarkite negi teks pirkt migtukine Nokia? patarkite.
  Ačiu Arvydas

  • Ačiū už komentarą. Jei įmonė atsižvelgs į savo pirkėjų komentarus, manau, kad ateityje į pasaulį išleis tikrai dėmesio vertą produktą. Dabar dar labai daug reikia tobulėti. Jei ne atminties apribojimai telefonu būčiau patenkintas. Dabar turiu cat s50 ir ruošiuosi parašyti jo apžvalgą, tik niekaip nerandu tam laiko. Turiu pripažinti, kad Thor atrodo rimčiau, nei S50. Gal tik įvaizdis, bet… Na, yra keli kabliukai, kurie žlugdo pasitikėjimą gaminiu.

 4. Gaila, kad as nemaciau sio straipsnio pries pirkdamas si lietuviskos perkes zenklo gamini, radau dabar tik kai jau norisi mesti lauk si daikta. Atitiko viskas kas buvo rasoma straipsnyje, ir dar blogas garsas (mano pasnekovai sake jog kalbu kaip is kibiro dugno), neuzgestantis ekrano apsvietimas, dingstantis rysys krovimo metu, o naudojimasis intenretu is vis nervu gadinimas (pradedant email baigiant paprasciausia skelbimu svetaine).

 5. Dedu laika tavo straipsniui , daugelis pigiu ismaniu dalikeliu ir zaisliuku turi panasiu problemu , gal kadanors uzdirbsim ant orig firmovu aparatu ir nesivaikysim pigiausiu , tada nebus garantiniu grazinimu ir ttt…

 6. Superine apzvalga, kaip tik galvojau pirkti si aparata. Bet per daug naivi ta ju reklama. Mano darbe telefonas kiseneje nuolat trinasi, trankosi, tuo paciu reikalingos visos ismaniojo funkcijos pastas, kit. Kaina neesminis dalykas. Deja, tai tik zaislas tas getnord. Pries pirkdamas produkta visada domiuosi kur jis pagamintas, gamitojo adreso kit. Ir jei vien tai nenurodoma, kyla didelis itarimas, kad tai eilinis marketinginis zaislas. Made in china su ale lietuvisku lupduku. Nors butu dzin tas lipdukas. Bet telefone vertinciau keturis dalykus : ip68, atsparus smugiams, greitas kaip bite!!!! Ram ir proc galingi. Nes po velniu mano kontaktu vien virs 1t. Todel retas aparatas susitvarko su sinchronizacija. Baterija labai aktualu. O daugiau kaip ir dzin 🙂 Siaip l. Pesimistiskai ziuriu i visa ta tel.marketinga. o rimto aparato kol kas neradau. Tel su 1gb ram tiktu mano vaikui arbuzams (skaldyt toks zaidimas)..zodziu. Eduard aciu uz puiku review.

 7. aciu uz isamu straipsniuka, pries penkias minutes vos nenupirkau sio devaiso, liko neapmoketa saskaita ir as… isiziojes , dar karta aciu

 8. Turiu si modeli. Telefonas is principo man ziauriai patinka, BET jis yra katastrofa. Pirktas tele2. I garantini nestas nuo pat pradziu. Gryzta is garantinio su tomis paciomis problemomis del kuriu buvo nesamas ir dar kiekviena karta ju vis padaugeja. Is garantinio gryzta be apsauginiu dangteliu, be varztu.
  Pagrindines bedos: telefona turi perkrovineti pastoviai, jei nori naudotis wifi, uzsiknisau ir dabar naudoju tik mobilu interneta. Mane pasnekovas girdi kaip is kibiro dugno, aidas nezmoniskas. Garsekalbis du kartus man buvo sugedes. Iskrenta garsiakalbio groteles kurios nzn ant ko laikosi. Ijungimo mygtukas kartais sunkiai veikia. Fotoaparato mygtykas isoreje niekada neveikia. Kartais neveikia prozektoriaus isorinis mygtukas. Kartais isvis nuluzta fotikas su prozektoriusm kokiai savaitei, po to vel viskas ok. Dabar pradejo puse ekrano uztemti. Tele2 leido issirinkti kita telefona o sita priims atgal, nes sake, kad situos modelius visi nesa ir nesa atgal.

 9. turiu CAT S50.. antrą
  Pirmas sugędo po 3 mėnesių – garantinis remontas (30 dienų): nesikrovė telefonas nuo laido.
  po 2 savaičių MTTC išdavė popieriuką atsiimti iš salono (TELE2) naują telefoną
  Antras sugedo po 9 mėnesių – garantinis remontas (numatomas 30 dienų remontas): nustojo dirbti GPS modulis.
  Dar remonte… bet tikriausiai vėl gausiu popieriuką atsiimti naują telfoną…
  Nenoriu CAT S50, noriu atgauti pinigus.

 10. nepirkite,ir negalvokite.gera reklama,bet remontas is kliento kisenes.krito telefonas is marskiniu kisenes,truko ekrano stiklas.tai negarantinis pazeidimas,nors pirkau smugiu nebijanti getnord onyxx ss.remontas 108eur.

 11. turiu onix’a. buvo brokuota baterija tai uzluzdavo . Per menesi pakeite ir dirba kuo puokiausiai,, esu patenkintas.jau metus naudoju.Aishku niekas nepakeis tupuko samsung e2370. anas mus visus pergyvens.

 12. Na štai ir praėjo 2 metai kai naudoju Onyx. Aptryniau jau kaip reikalas ir visai patenkintas juo esu. Batareika laiko kaip naujo, visokiems samsumgams tik tyliai rūkyt kampe. Per tą laiką prisiinstaliavau visokio Š ir net nežinau kokie ten reikalai su ta atmintim, jokių trukdžių. Navigacija tikrai neveda viduriu Nemuno, gal tik sunkiau „pasileidžia” važiuojant auto, bet pasileidžia ir veikia be didesnių trūkumų. Pastoviai dulkėse, „n” kartų kritęs iš kitiems telefonams mirtino aukščio ir kartą buvo užmintas sunkiu darbiniu batu visu svoriu ant labai nelygaus paviršio. Reziumė, reikia atsparaus, darbinio telefono, tada Onyx geras pasirinkimas.

 13. Kadangi turiu Samsung planšetę, nutariau , tik skambinimui ir menkiems dalykams , nusipirkti Getnordą IP 68. Absoliutus nusivilimas. Šviesos diodas numirė pirmą mėnesį.Laisvų rankų įranga kvailioja, nepalaiko normalaus ryßio su Jabra ausinuku,
  O galiausiai išlūžo pakrovimo liźdas, tur būt dėl per ilgo kištuko.Liko niekam nebereikalinga ilgai.laikanti baterija ir „neužmušamas” korpusas. Taigi , pinigų susigŕąžinimas nevertas mano nervų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *